www.tomas-trapl.cz - klikni pro zvětšení

Vše má v rukou Mozart!

 

Tento geniální skladatel a ve své době i obrovský showman byl nabitý tak silnou energií, že ji předává po celá staletí na celém světě. A předává ji dodnes zejména nám Pražanům ve své magické Praze, kterou tolik miloval. Mozartova hudba je tedy stále živá, ať je interpretována v jakékoli podobě.


A proto si muzikálový zpěvák TOMÁŠ TRAPL připravil hudební projekt, který nazval THE VERY MAGIC FLUTE. Je to zvláštní zastavení u opery KOUZELNÁ FLÉTNA. Přizval ke  spoluúčasti hudebníka MARTINA KUMŽÁKA, který vybral a neobvyklým způsobem zaranžoval část opery. Hudba těchto chceme-li Mozartovských coververzí, natočená v hudební režii DANIELA VÁCLAVKA, byla v rámci happeningu k 10. výročí Opery Mozart v létě 2001 interpretována napůl improvizačním způsobem a to jak zpěvákem-vypravěčem TOMÁŠEM TRAPLEM, tak i dalšími spolutvůrci večera perkusistou MILOŠEM VACÍKEM a tanečnicí TEREZOU PETRÁŠOVOU.

 

 

*

Pro ortodoxní vyznavače W. A. MOZARTA bude tento demosnímek – jak doufáme – šokem; pro běžného posluchače bude příjemným odlehčením a důkazem, že Mozart by jistě snesl i „horší“ zacházení.Pro ortodoxní vyznavače W. A. MOZARTA bude tento demosnímek – jak doufáme – šokem; pro běžného posluchače bude příjemným odlehčením a důkazem, že Mozart by jistě snesl i „horší“ zacházení.

 

 

*